esat arslan artık burada

Sansür, Baskı ve Özgürlük…

“Bilgiye ulaşım özgürlüğü” tarih boyunca saldırıya uğradı. Kuteybe’nin Semerkand Baskını, İskenderiye Kütüphanesinin 2 kez talan edilmesi, İskender’in İran kütüphanesini yakması, Apollon tarikatı’nca yakılan Sibilli Yazıtları, Bağdat Kütüphanesinin yakılması, Endülüs kütüphanesinin yok edilmesi, Maya ve İnka yazıtlarının parçalanması vs…

Bugün bilgiye ulaşım özgürlüğünün mücadelesini dijital ortamda vermekteyiz. Veli’lik temelde özen, anlayış ve tahammül’dür. Buradan hareketle tahammül edilemeyen, sansürlenen ve ulaşımı güçleştirilen her bilgiyi, yazarı, veliyi dinleyip insanlara / gençlere duyurmayı şiar edindik. Bugün Bilimİslam platformu ateist ve müslüman yazarları ile günde ortalama 97,000 olmak üzere, 119 ayrı ülkeden aylık 3 milyon insana ulaşmakta.

Şeriat Mekke’de Tamamlandı, Hikmetin Yeniden İnşası Yolunda – Beyaz Kale, Marx’ın Simiti ve Tamamlanmamış İslam Yazıları kitapları ile tanıdığımız Esat Arslan hocamız Bilimİslam platformunda yazmaya karar verdi ve ilk yazı dizisine başladı. Şeref duyduk.

esat arslan

0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

© Copyright 1999 | Bilim İslam

veya

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

veya

Create Account