Evet Güncellenmiş İslam . Cumbaba yakın zamanda ‘İslamın güncellenmesi gerekiyor’ dedi. Ancak zaten yeni bir güncelleme geldi. Bu güncelleme paketi son on yılda bize parçalar halinde tebliğ edildi. Şimdi burada günah çıkartalım: İroniden anlamayan, kinayeden anlamayan muhafazakar arkadaşlar derhal burayı terkedebilir. Çünkü bu yazı tümüyle ironidir. Burada yazılanların hiçbir bana ait değil, bir derlemeden ibarettir. Bu sözlerin sahipleri kendilerine müslüman diyen ve muhafazakar bir partiyi destekleyen insanlar. Bunu iyi anlayalım, sonra zırlamayın (Ayrıca dinde zırlama yoktur)

Güncellenmiş İslam Versiyon 2.0

İlk versiyonda ibadetin tarifi net şekilde yapılmıştır ancak Güncellenmiş İslam bir yenilik getirdi. Buna göre zamanın başbakanı bugünün cumhurbaşkanı olan Tayyip bey’e dokunmak ibadet olarak işaret edildi. (Kaynak: AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin 20/07/2011)

Ayrıca yeni ibadet güncellemesine göre günlük ibadete 2 rekat şükür namazı eklendi, “”Erdoğan için her gün 2 rekat şükür namazı kılınmalı”” denildi. (AKP İstanbul Milletvekili Oktay Saral 06/02/2010)

Yeni versiyonda yeni günahlar da geldi. Buna göre Tayyip bey’in çıktığı televizyonun yere konulması zinhar haram ilan edildi. (Rize Çayeli Belediye Başkanı Rıza Çakır 11/06/2013)

Şirk yasağı esnetildi. Haram olarak bildirilen şirk, yeni demokratik pakette haram olmaktan çıktı. Tayyip bey’e “Allah’ın tüm vasıflarını üzerinde toplamış lider” denildi. (AK Parti Düzce Milletvekili Fevai Arslan 15/01/2014)

Yeni İslam’ın yeni bir halifesi var. Tayyip bey “Halife-i ruyi zemin” yani tüm yeryüzünün halifesi ilan edildi ve kendisine biat edilmesi istendi. (Atılgan Bayar 22/01/2014)

Elbette bu yeterli olmadı. Kendisi ikinci peygamber ilan edildi. “Biz Başbakanımızın aşığıyız, Başbakanımız bizim için adeta ikinci peygamber gibidir.” denildi. (AKP Aydın İl Başkanı İsmail Hakkı Eser 13/03/2009)

— Arkadaşlar bu arada bu beyanatlar gelirken herhangi bir makamdan ne bir estağfirullah geliyor ne de bir tepki. —

Medeni kanun yeniden düzenlenmiştir. Buna göre “AK Partili olmak başbakana nikâhla bağlanmaktır” denilmiştir. Yani partiye oy verdiğinizde nikah düşüyor. (Gölcük Kadın Kolları Başkanı Nuran Yıldız 25/05/2013)

Yeni güncelleme eski hataları da kapatıyor. “Hz Peygamber gurura kapildi ve Allah tarafin dan uyarildi, biz kapilmayacağiz” denildi ve bu konuda gençler uyarıldı. (İçişleri Bakanı Efkan Ala 13/07/2014)

Yeni kutsal mekanlar ilan edildi. “Urfa şanlıysa, Antep gaziyse, Maraş kahramansa; Rize, İstanbul ve Siirt de mübarektir. Çünkü bu 3 şehir, Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en büyük liderinin doğmasına vesile olmuştur” denildi. (Avrupa Birliği Bakanı Egemen Bağış 10/02/2013)

“Sünnet” kavramı tümüyle değişti. Yeni anlayışa göre “Başbakanın yaptığını yapmak sünnettir” denildi. (Sağlık Bakanı Yardımcısı Agah Kafkas 21/05/2013)

Sıkı durun, yeni İslam eşcinselliğe yol vermiştir. “Erdoğan’ın dürüstlüğünü, yiğitliğini gördüm, gördükçe aşık oldum. Doğrusu solculuk dönemimde Mevlana ile Şems’in arasındaki aşka anlam veremiyordum. Tanıdıktan sonra gördüm ki, böyle bir ilahi aşk iki erkek arasında olabiliyor” (Ethem Sancak 15/05/2015)

Din adamlarının itibarı yeniden düzenlendi. Din ve Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez 1 milyon TL değerinde zırhlı Mercedes ile müjdelendi. (Recep Tayyip Erdoğan 21/05/2015)

4 büyük melekten Mikail görevden alındı. Vazifesi bir başkasına devredildi. “Önceki hükümet dönemlerinde kıtlık vardı. Erdoğan ile AK Parti geldi, 24 saat yağmur yağıyor. Allah buna emir vermiş, imkânı yok, ne ben durdurabilirim ne sen durdurabilirsin.” (Mustafa Göktaş 17/02/2015)

Daha çok, çok daha fazla örnek var ancak sıkıldım, biraz da midem kalktı. Kısa süreli bir Google araması ile iş bu yeni dinin tüm gereklerini ve sünnetlerini internet üzerinden öğrenebilirsiniz. Kutsal kitap Kuran-ı Kerim’e ve Şeriat’a göre bu sözleri söyleyen ve burada ismi yazanların tamamının kellesi uçurularak cezalandırılması gerekiyor. Ancak TCK 216’ya göre bunların tamamı kodese tıkılmalıdır. Ama gel gör ki ne ceza aldılar, ne de bu ithamların hedefindeki kişi bir estafirullah dedi. Hiçbir müslüman vatandaşın da “yuh, çüş artık” diyip eylem yaptığını görmedim, duymadım.

Buna göre bundan böyle kendine muhafazakar diyen insanların dindar olmayan insanlara tek kelime ahlak, edeb, din öğretecek yüzü ve hakkı yoktur.

0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

© Copyright 1999 | Bilim İslam

veya

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

veya

Create Account