huri

Cennet mahallesi: İstanbulda bir semt.

Cennet mahallesinin ideal orospuları nı düşünelim. Bu orospuların pezevenginin de, reklam çığırkanlarının da itibarı oldukca yüksek. O halde bu orospulara saygı duymalıyız. Öyle mi? Hayır kimse saygı duymuyor. Peki aynı şekilde cennettekilere niçin saygı duyuluyor? Ahlak dediğin bu dünyadan diğerine geçince değişiyor mu? Öyleyse yaratıcının karşısına geçince “naber lan” diye söze girip saygısızlık yapalım. Yiyor mu? Hayır yemez, çünkü Allah’tan korkmamız gerektiği söyleniyor. Ama sorduğun zaman nicesi, korktuğu için değil sevdiği için iman ediyor. Eğer din bir korku imparatorluğu değilse ahlak konusunu netleştirmek gerek. Eğer din bir korku imparatorluğu ise vaziyet, elinde çakısı ile köşebaşında seni kıstıran adama iman etmen ve bu durumdan memnun olduğunu söylemen gibi bir şey. Eğer ikisi de değilse, yani sırf cennetindeki hurileri düdüklemek için, özetle ödüllendirilmek için iman ediyorsan, bu durum mahallede sevilmeyen çocuğu, sırf topu ile oynuyorsun diye maça dahil edip, sevmediğin halde ona katlanmak gibi bir şey. Riyakarlık, çıkarcılık, sahtekarlık.

Biraz Huri‘leri tanıyalım.

Bu vaat edilen huriler yeni sürüm kadınlar mı olacak? Yoksa biz mevcut kadınlar mı hurilik yapacağız? Eğer yeni sürüm olacaksa biz kadınlar ne yapacağız? Erkekler huriler ile çatır çutur sevişirken biz kadınlar çimlerde mi yuvarlanacağız? Edebimizle bir köşede oturup eşlerimizin metreslerinden dönmesini mi bekleyeceğiz? Eğer bu huriler biz kadınlar olacaksak erkeklere mi pazarlanacağız? Ben bir bayan olarak, sakallı ve Konya’lı bir dayıya, ömrü boyunca namaz kıldı diye vermem arkadaş!. Başörtüsü meselesine de dokunalım. İsteyen istediğini giyinir. Ancak burada bir çelişki var. Dünya’da bayanların başörtüsü takma zorunluluğu, karşı tarafın tahrik olmasını engellemek. Bu da nefs yüzünden oluyor. Erkeğin nefsi seni arzulayabilir, bu yüzden başörtüsü tak. Peki cennette huriler başörtülü mü olacak? Eğer başörtülü olacaklarsa neden erkeklere ikram ediliyorlar, neticede amaç fuhuş, dolayısıyla nefs. Eğer başörtüsüz olacaklarsa öbür dünyada nefs olmayacak. O halde erkekler huriler ile tavla mı oynayacak?

Huriler bizzat Allah’ın tanımıyla: “Güzel bakışlı; iri gözlü… Onlar, gün yüzü görmemiş yumurta gibi bembeyazdır.” (saffat/48 ve 49)

Ben bir ateistim, bir gün ikna olursam tövbe eder af dilerim, ancak bir ateist olmama rağmen ben dahi bu cümleyi kuramam. Aç bak, Saffat/48 – 49 orada yazıyor, yumurta gibi gün yüzü görmemiş … Eğer Allah var ise kendisinin bir cinsiyeti var ve kesinlikle erkek!.. Çünkü ancak bir erkek işleri bu kadar karıştırabilir.

Neyse, Huri’leri iyice tanıyalım. Memeleri portakal gibi olacakmış deniyor bu hurilerin. Yeni açmış çiçek gibi diyeni de duydum.  Kendiliğinden teklif eden hatunlardır, hiç kasmana gerek yok. Kimisi (isteğe bağlı) türbanlıdır ama çoğu açıktır. Saçları da doğuştan bozulmayan fönlüdür. Kimi kızıl, kimi siyah, kimi kumral, kimi de cillop gibi sarışındır. Üstte renk renk body, kısacık şort, deri çizme zaten zorunludur. Altta normal don yasak olduğundan hepsi ya g-string ya da tangalı olacaktır. Kabataş vapurundan inen 50 fantazik adamın dişi halini düşün. Aşağı yukarı ortam bu.

Ömer hayyam’ın şiiri ile bitirelim:

“ırmaklarından şaraplar akacak” diyorsun,
cennet-i ala meyhane midir?
“her mümin’e iki huri vereceğim” diyorsun,
cennet-i ala kerhane midir?

sex sells…

6 Yorum
 1. Erkeklere 4 kadın sınırsız cariye cennettede huriii… müslümanların allahı sadece erkekleri düşünüyor…

  • Hüseyin Uslu 2 sene önce

   Siz sadece dünya vardır, herşey bundan ibarettir, iyi yasarsan dünya cennet; yasayamazsan cehelnnem diyenlerdensiniz galiba. Herşey tesadüftür, diye de düşünüyorsunuz dur. Bunu ateist yahudi alimlerine önce sorun ve deyinki: Piyasanın aklını iyi bulandirdim mi usta!

 2. Newton 4 sene önce

  Evet yine mükemmel bir şekilde ikiliğe düştüğünüz bir alan sayın ateistler, okuyun:
  Siz müslümanları cinselliğe karşı tabu oluşturmakla suçluyor, cinselliğin özgürce bir şekilde uygulanması gerektiğini savunuyor ve cinselliğin güzel bir şey olduğu konusunda hem fikir oluyorsunuz. Hiç bir şeye karşı tabuları ve önyargıları bulunmayan Tanrı ise bu dünyada doğal yollarla alınabilecek en büyük zevki cennetinin en önemli hediyesi olarak sunuyor ve bunu bildiğinden kullarını cinselliğini kısıtlamaları yönünde uyararak imtihan ediyor. Şimdi, kimmiş cinselliğe karşı tabuları olan? İnanılmaz mantıksal çelişkiler içerisindesiniz, akla uygun olana değil, işinize gelene inanıyorsunuz. Müslüman toplumlardaki cinselliğe bakış açısıyla Tanrı’nın bakış açısını bir tuttuğunuzdan, “Acaba” diye başlayan sorularınızın gerisi akıl ve mantığınızdan değil size dikte edilen ezberden geldiğinden dolayı böyle basit bir konuyu bile uzattıkça uzattınız, Tanrı’yı cinselliği sevmeyen bir varlık olarak gördünüz, ama aynı zamanda en büyük nimeti saydığını da farketmediniz. Sahi, açıp okudunuz mu o kitabı cidden, üstüne düşündüz mü o ayetlerin, hiç “akıl” yürüttünüz mü?

 3. Beanu 4 sene önce

  Erkek egemen bir cografyadan ne beklenir??

 4. AhmetÖztürk 3 sene önce

  Çok güzel açıklamışsınız.

 5. Hüseyin Uslu 2 sene önce

  Siz sadece dünya vardır, herşey bundan ibarettir, iyi yasarsan dünya cennet; yasayamazsan cehelnnem diyenlerdensiniz galiba. Herşey tesadüftür, diye de düşünüyorsunuz dur. Bunu ateist yahudi alimlerine önce sorun ve deyinki: Piyasanın aklını iyi bulandirdim mi usta!

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

© Copyright 1999 | Bilim İslam

veya

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

veya

Create Account