Bug kelimesi Türkçe’ye yazılım / programlama dilinden gelmiştir ve anlam olarak hata / kısır döngü / açık nokta demektir. İslam dinindeki bug’lar ise bir akıl ve mantık dini olan İslam’ın kendisiyle çelişen noktalarıdır. Çoğunluğu ateist kitlenin sorduğu ancak mantıklı cevabı olmayan sorulardır. Her birine oturup tek tek, “o bug değil aslında böyle bir açıklaması var, bu bug değil aslında şöyle” diyebilirsin belkide. Bu mümkün, ama mantıklı değil. Çünkü onu düzeltsen başka bi konu çıkacak karşına, onu da düzeltirsen bir başkası. Sonu yok, çünkü din bu. Çünkü bir yere kadar mantık ve deliller olacak. Ondan sonrasına sen katırlarla devam edeceksin tabi.

 

Ne yaparsan yap cehennemliksin

Müslümanlara göre 7 katmandan oluşan cehennemin en alt katmanı, en yüksek azaba ev sahipliği yapar. Münafık ve Mürted’ler burada azap çeker. Müslümanlara göre dinden çıkanı dine geri dönmesi için ikna etmeye çalışmak farzdır. Eğer ikna olmazsa mürted katledilmelidir, ki, mürtedin kendisi de durumun farkındadır. Ölüm tehdidiyle mürted tövbe etmeye zorlanırsa, ümmete nur topu gibi bir münafık kazandırılmış olunur. Özetle mürtedin önünde iki seçenek vardır: ya mürted olarak ölüp cehennemin baş köşesine gitmek, veya münafık olarak ölüp cehennemin baş köşesine gitmek.

 

Bir Mucize Ver

Hz. muhammed ayı ikiye bölüyor, bir ağacı çağırıyor ve ağaç yanına geliyor, suya elini sokuyor ve su herkese yetecek kadar çoğalıyor, ve daha nicesi.

İddia ediyorum ki, şu an burada her kim ayı ikiye bölerse anında ona inanırım. Böyle bir durumda bir dakika düşünmem, ayı ikiye bölen kişiye inanırım. Fakat gel gör ki dönemin insanlarını inandırmak için savaşmak bile gerekmiş.

Ya o zamanın insanı çok şüpheciydi ve hiçbir şeye sorgulamadan inanmıyordu, ya da bu mucizeler sonradan uyduruldu. Hangisi olduğu açık.

 

Dinde Zorlama Yoktur

Bakara 256: Dinde zorlama yoktur.

Tevbe 5: O haram aylar çıkınca artık müşrikleri nerede bulursanız öldürün, onları yakalayıp hapsedin ve bütün geçit başlarını tutun! Eğer ki tevbe edip namaz kılar ve zekâtı verirlerse, onları serbest bırakın; çünkü Allah bağışlayan ve merhamet edendir.

Hani zorlama yoktu?

 

Ahzab 50

Aile içi ilişkinin yasak olmasına karşın peygambere tüm sülalenin helal kılması? Ahzab suresi, 50. ayet. Örnek olacak kişiye yaptırılır mı bunlar?

 

İslamda Eşcinsellik

Yalnızca İslam’ın değil tüm semavi dinlerin eşcinselliği açıklayamaması bir bug’dur. Dinlerde eşcinsellik günah ve sapkınlık olarak görünür. Ancak bilim sayesinde biliyoruz ki eşcinsellik genetik bir varoluş şekli. Kromozomlara bakıldığında bu gerçek kanıtlanabiliyor. Yani Allah / Tanrı (ya da her nasıl sesleniyorsan) yarattığı bir kulunu sapkın olarak yaratıyor ve sapkın olduğu için onu cezalandırıyor öyle mi? Aynı dinler birşeyi yaradılışından ötürü aşağılamamak gerektiği de söylüyor. Bu ne kromozom? Bu ne lahana turşusu?

 

Karıncayı bile incitme

Evet tam olarak böyle söylüyor. Ancak bunu derken diğer yandan şeriat kanunları, bir kadını boğazına kadar toprağa gömüp üzerine taş atarak öldürmeni söylüyor.

 

Kıble ne tarafta

Namaz kılmak için kıbleye doğru dönülür, dünyanın küresel bir yapısı olduğu için, aslında kıbleye tam arkanı dönersen de yine kıbleye dönmüş olmaz mısınız? Çünkü eğer kabe’den uzaktaysan kabe’ye doğru dönme ihtimalin yok, yön olarak uzayda bir yere bakıyorsun, bizden çıkan bir doğru ancak yeryüzüne paralel olması şartı ile dümdüz ilerlese kabe’ye dönmüş sayılıyorsunuz. Elbette o yıllarda dünyayı düz sanıyorlardı.

Şimdi şöyle de bir durum var, nasa’nın ve çevre bilimcilerinin araştırmaları gösteriyor ki dünya bir kaç yüzyıla boku yiyecek, insanlar uzaya taşınmak zorunda. Peki insanlar uzayda kabe’yi nasıl tutturacak? Malum dünya döner durur. Hadi kabe’yi boş ver, direkt olarak dünya’ya doğru kılalım desek, dünya yalnızca kendi etrafında dönmüyor ki, diğer gezegenler de dönüyor. Müslüman uzaylıların neye göre oruç tutacağı meselesine hiç gimiyorum. 2015 yılında kutupda neden ramazan ayının iptal olduğunu araştırınız.

 

Günah olduğunu bilmiyorsan günah yazılmaz.

Sorumluluk, yalnızca günah olduğunu bildiklerimizi kapsar. Bir günahı, günah olduğunu bilmeden icra ediyorsan eğer günah yazılmaz. Bu teoriye göre islamın varlığından bile haberdar olmayan biri direk olarak cennete gidecek. Durum böyleyse müslümanlar ne yapmalı? İslam’ı yaymak yerine, İslam’ı dünya üzerinden yok edip, hiç var olmamışçasına bütün kaynakları yok ederek, İslam hakkında hiçbirşey fikri olmayan yeni nesiller yaratabilirler. Sonuç olarak kendilerinden sonraki tüm nesiller, yani geri kalan bütün insanlık cennete gidecektir.

Yani teoriye göre fedakar müslümanlar kendilerini feda edip, çocuklarının ve onların çocuklarının nesiller boyu cennete gitmesini garanti edeceği bu yolu denemelidir. Peygamberler de ümmetlerinin cennete gitmesi için mücadele etmedi mi zaten? Al sana bug.

 

Sünnet

İslam’a göre mükemmel bir tasarıma ve yaradılışa sahibiz. Vücudumuza dövme yapmak, piercing takmak, yani vücudun şeklini değiştirmek yasak ve günah. Vücudun nasıl olması gerektiğini yüce yaradandan daha mı iyi bileceksin? O en güzel şekilde yaratmıştır. Peki ya sünnet? Bu bir tasarım hatası mı? Neden 4/4 ‘lük yaratılmış bir tasarımı bozup bir parçasını kesiyoruz? Ya sünnet olarak günah işliyoruz, ya da hatalı yaratılmışız ve bu küçük kusuru biz düzeltiyoruz. Eğer vücutta değişiklik yapabiliyorsak dilediğimiz şekilde de değiştirebiliriz.

 

En Büyük Veritabanı

Düşün ki bugün ne yaptığının kaydı bu veritabanında kayıtlı. Yazdıkların, konuştukların, yiyip içtiklerin ve gezip gördüklerin. Yediğin haltlar da kayıtlı, sevapların da. Biraz geriye doğru gittiğinde önceki günleride kaydettiğini görebilirsin. HD kamera gibi mübarek. Tüm hayatının kayıtlı olduğu bir veritabanı. Sadece senin mi? Tüm insanlığın. Bu muhteşem veritabanı herşeyi biliyor olmasına rağmen insanların sağına ve soluna amel defteri tutacak melekler gönderiyor. Neden?

 

Yaradan her şeyi biliyorsa eğer benim dinden çıkıp ateist olacağımı da önceden biliyor olmak zorunda. Peki bunu bildiği halde beni neden cehenneme odun olarak yarattı?

5 Yorum
 1. Yunus Emre 4 sene önce

  Bu yazıyı okuduğumda şaşkınlığımı ifade etme adına bu yorumu yapmak istediğim. Konu okadar yalan beyan bilgiler içeriyor ki anlaşılır gibi değil. Öncelikle mucize konusunda bahsedilen mucizeler kuranı kerimde geçmemektedir ve bunlar sahih hadisi şeritlerle de aktarılmamistir yani bu mucizelere inanmamak insanı ne dinden çıkarır nede limanına en ufak bir zarar verir. Tövbe 5. Ayet ise çok iyi bir şekilde çarpıştık sureyi birinci ayetten itibaren okuduğumuz zaman mesele kolaylıkla anlaşılacaktır. Ayeti baştan itibaren okuduğumuz zaman; öldürülmesi istenen musriklerin bütün müşrikler olmadığı sadece antlaşmayı bozan savaş suçlusu müşrikler olduğunu görüyoruz. Ahzab 50. Ayete geldiğimiz zaman ise -yazınızın en şaşılacak yerlerinden biri- aile içi evliliğe evliliğe peygambere izin verildi demissiniz. Ayette amcanizin kızları dayinizin kızları ve teyzelerinizin kızları diyor bunlar zaten evlenilmesinde sakınca olmayan kişiler peygambere has bir durum yok burda ve dünyanın her yerinde bu şekilde evliliklerin olduğunu görüyoruz açıkçası anlayabilmiş değilim. Eşcinsellikle bilgili olarak fazla bir söze gerek yok hayvanların bile böyle bir ilişkiden uzak olduğunu görüyoruz eğer bir insan eşcinselligin tabii bir durum olduğunu söylüyorsa diyecek birşey kalmamış demektir. Kıble içinde bulunduğumuz yerin Kâbe ye en yakın olan yerine dönüyoruz çok fazla düşünülmesi gereken bir mesele değil zaten 45 dereceye kadar sapma olabilir böyle bir kolaylikta sunulmuş ayrıntılı bilgi için bilimsel içerikli bir çok makale yazılmıştır. Uzayda kıble gibi saçma ve fantastik dusunceler ise ancak bir çocuğun zihnini meşgul eder. Bilmediğimiz şeylerin günah olmamasida sizin anladiginiz gibi değildir. Zaten müslüman olmayanlar için günah helal haram gibi kavramlar geçerli değildir bu bağlamda söylenecek sözler tam manasıyla bir trajedi niteliğinde. Bir musluman için ise durum yine sizin dediğiniz gibi değildir. Bütün müslümanlar helali harami ve farzları bilmekle sorumludur. Bilmediğimizden sorumlu değiliz sözü halk arasında dolaşan cehaletten kaynaklanan bir sözdür. Medeni hukukta bir işin suç olduğunu bilmemek nasıl insanı kurtarmiyorsa İslamiyet te de insanı sorumluluktan kurtarmaz. Sünnet meselesi üzerine de söylecek fazla birşey yoktur bugün dünyanın her bir yerinde müslim gayri muslim birçok insanın sünnet olduğunu görüyoruz. Blogtaki bir yazıninda aksine sünnetin faylalari bilimsel olarak ortadadır. Son meselenin izahi ise gayet basittir. Allah her insanın tercihlerini ve yapacaklarını bilir. Fakat Allah bizlere herzaman seçim şansı veriyor. Bir ayette biz insanın kaderini ameline bağlı kıldık diyor. Kader kavramıni çok iyi anlamak gerekir insanın musluman veya ateist olması insanın kaderi olamaz. Allah bu dünyada bizlere seçme şansı veriyor iyiydi güzeli doğruyu da seçebilirsiniz kötüyüde. Ve ahiret günü geldiğinde de bak bunlar senin yapıp ettiklerin diye herşeyi gözler önüne serecek ve insanın yaptıklarını inkar etmesine musade etmeyecek.

  • Yunus Emre 4 sene önce

   Telefondan yazdığım için bircok kelime klavye tarafından değiştirilmiş oyuzden bazı yerlerde buda ne diyebilirsiniz ama genel itibari ile anlaşılır .

 2. Alimam 4 sene önce

  S.A kardeşim. Yorumunu okudum şahane yazmışsın eline sağlık. Meryem Ana ve diğer ateist yazarlara sağlam bir cevap yazmaktayım. Buradaki tek müslüman yazar olduğum için hepsine yetişmeye çalışıyorum. Eğer istersen üye ol, ilk üyeleri direkt yazar yapıyorlar. Hem kendine ait bir alanın olur, hem de insanları yanlış bilgilendiren, yoldan saptıran bu zihniyetin karşısında birlikte dururuz.

 3. Poooo 2 sene önce

  Bu Müslüman kankalarım zeyd ve eşi hakkında bir açıklama yaparsa sevinirim ahzab suresi 37

 4. Brk 2 sene önce

  Yazdığın şeyler bir dine inanmamak için yeterli değil üstelik hepsini de yanlış anlamişsin dinde zorlama yoktur derken müslümanlığı kastediyor sen nereye bağlıyorsun ayrica komik bir sünnet yorumu yapmışsin şuanda elin gavurunun bile mantikli bulduğu durum birde demişsin benim ateist olacağimi biliyo evet biliyor ama seni yoldan çıkaran o değil o sana iradeyi vermiş namaz kil oruç tut zekat ver demiş sen gidip kafani böyle şeylere yormuşsun bu da senin hatan karincayi bile incitme neden demiş sence o bir canli sen de canli varlık olarak insansin insan aklin var kötülük de yapabilirsin iyilikte hayvanin canlinin aklini nereden cikartiyosun sen son olarak evet 4 kadın alabilirsin ama bu demek olmuyo ki bütün islam dinine inananlarin 4 kadinla evlenmesi zorunlu değil kardeşim sen zengin varlikli bir insansan cocuk esirgeme kurumundan çocuk alip ona babası ve annesi gibi bakabiliyosan durumun olduğu sürece 2 ya da 3 tane eşin olmasini istemezmisin mağdur olan ya da napmak istersin 3 tane çocuk yapıp eşinden ayrilmak ve 3 çocuğu da ortada birakmak mi veya eşini aldatmak mi? Bunlar daha mi iyi sence he birde sülale demişsin dünyada neredeyse herkes kendi sülalesinden insanla tanişip evlenebiliyor bu sana saçma mi geliyor sen islami düzgün okumamişsin araştırmamişsin gelip burda insanlarin kafasini karıştırmaya çalışıyorsun daha kendin bilmiyorsun ben bile fazla bilgi sahibi olmadan sana rahatlikla cevap verebiliyorum..

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

© Copyright 1999 | Bilim İslam

veya

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

veya

Create Account