Yaşam içerisinde bazı konular vardır, her ne kadar birbirinden bağımsız ve ayrı konular olsa da yaşam zincirinin birbirinden ayrılmaz parçalarıdır. Bu konulardan biri de cinselliktir. Eksik veya yanlış cinsellik eğitimi ile yetiştirilmek, cinselliğin yaşamın gerçeklerinde biri olduğu doğrusunu kabul etmemek, birtakım inançlar doğrultusunda cinselliğin ayıp ve konuşulmaz bir tabu olduğunu düşünmek gibi yanlış yargılar, insanlarda düşünce karmaşasına ve yanlış yargı ve uygulamalara kadar gitmektedir. Özellikle dini inançları gereği gereğinden fazla ve yanlış düşüncelere sahip insanlar tarafından islamda cinsellik kavramı yanlış bilinmekte ve yanlış yaşanmaktadır.

Aslında temel noktada islamda cinsel ilişki konusuna, Allaha kulluk eden bir varlık olduğunu unutmadan, yaşadığı cinselliği de haramdan uzak durularak yaşanması gereken bir kavram olarak görür. İnsanın insanlığını unutup arzu ve şehvetin esiri olmaması, cinselliğin bunun için bir araç ya da amaç olmaması oldukça önemlidir. Özellikle farklı söylentilerin, doğru ve yanlış bilgilerin sıkça yer aldığı islamda gerdek gecesi kavramı, esasında yine kimseyi incitmeden, kırmadan, harama bulaşmadan yaşanması gereken bir olaydır. Sevecen ve anlayışla örülmüş olmadı gereken o gecede cinsellik hakkında doğru bilgilere sahip olmak, kendini kanıtlama kaygısı içerisinde olmamak, evlilikte cinselliğin normal bir olgu olduğunu bilmek, eşine şefkatli ve nazik davranmak, o gecenin güzel ve doğru yaşanmasının temel koşullarıdır.

İslamda cinsellik diyanet tarafından da insanlara bilgilendirilmesi gereken ve doğruların öğretilmesi gereken temel konulardan biri olarak düşünülmektedir…

2 Yorum
  1. […] İslam’da cinsellik açısından esas olan kızlık zarının durumu değil bekaret ve zina […]

  2. Beanu 3 sene önce

    Diyanet o ise girmesin. Cok fantastik kurgulari var. Turk halki henuz hazir degil.

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

© Copyright 1999 | Bilim İslam

veya

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

veya

Create Account