Kızlık Zarı

Bu konu hakkında öncelikle bilinmesi gereken kızlık zarı, bekaret ve zinanın farklı kavramlar olduğudur. Yani bu 3 terim aynı anlamı karşılamazlar. Burada islam dini zinayı haram kılmış bekaretin sadece kıyılan meşru bir nikah akdi sonrasında giderilebileceğini tayin etmiş ve kızlık zarına değinmemiştir.

Kur’an-ı Kerim’de İsra ayetinde; “Zinaya yaklaşmayın. Çünkü o, çok çirkin bir iş ve kötü bir yoldur.” (17/32) belirtildiği üzere zina haram kılınmıştır. Bu ve benzeri aterlerde zina konusu haram olarak anlatılırken kızlık zarı konusu hiç gündeme gelmemiştir. Yani İslam Dini zinayı haram kılarken kızlık zarı konusuna değinmemiştir. Burada zina evlilik dışı birliktelik olarak tanımlanmaktadır. Kızlık Zarı ise cinsel ilişkide bulunmamış kızların döl yolu ağzında bulunan bir iç deri dokusudur. Esas olarak kızlık zarı ince bir zardan kalın bir zara kadar değişik hallerde olabilir. Ve kızlık zarının esnekliği ve direnci kişiden kişiye değiştiği de bilinmektedir.

İslam Dini’ne göre kızlık zarı (bekaret) sadece kıyılan meşru bir nikah akdi sonrasında yani evlilik ile evlenilen kişiler arasında giderilebilir. İslam’da evlilik bu konuda böyle söyler ve hükmü kesin ve katidir.

Olayın bir de biyolojik yanı var. Yani; kızlık zarı sıçramak düşmek yüksekçe bir yerden atlamak (ya da benzeri başka sebeplerle) gibi nedenlerle yırtılmış olabilir. İslam Dini’ne göre bu gibi durumlarda kadın zina ile yaftalanmaz.

Çünkü İslam’da cinsellik açısından esas olan kızlık zarının durumu değil bekaret ve zina durumudur.

İslam Dini’nde haram kılınan yasaklanan kızlıklarının herhangi bir nedenle yırtılması değil evlilik dışı ilişkidir. Yani zinadır.

0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

© Copyright 1999 | Bilim İslam

veya

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

veya

Create Account