Zeyd bin Muhammet yahut Zeyd bin Harise, İslam tarihindeki ilk gavat.


İslam, cinsel yaşama inanılmaz müdahalesi olan bir din. Özellikle kadını toplumdan ayırıp eve sex kölesi olarak kapatması bunun kanıtlarından biridir. Bunun böyle olmasının altında yatan tek sebep : SEX…

Mesela :

“Eğer kendileriyle evlendiğiniz takdirde yetimlerin haklarına riayet edememekten korkarsanız, beğendiğiniz veya size helâl olan kadınlardan ikişer, üçer, dörder alın. Haksızlık yapmaktan korkarsanız bir tane alın; yahut da sahip olduğunuz cariyeler ile yetinin. Bu, adaletten ayrılmamanız için en uygun olanıdır. Nisa Suresi 3. Ayet”

Ya da :

“Boşanmış kadınlar üç kur üç ay hali müddeti kendi kendilerine beklerler, hamile olup olmadıklarına bakarlar. Eğer Allah’a ve yevm’il âhire îmân ediyorlarsa, rahimlerinde Allah’ın yaratmış olduğu şeyi gizlemeleri onlar için helâl olmaz. Şâyet onların kocaları barışmak, arayı düzeltmek isterlerse, bu bekleme süresi içinde onlara tekrar geri dönmeye başkasından daha çok hak sahibidirler. Erkeklerin, kadınları üzerinde hakları olduğu gibi, kadınların da erkekleri üzerinde maruf hakları vardır. Erkeklerin, kadınların üzerindeki hakkı bir derece daha üstündür. Ve Allah, Azîz’dir, Hakîm’dir. Bakara Suresi 228. Ayet”

“Ey Peygamber! Mehirlerini verdiğin hanımlarını, Allah’ın sana ganimet olarak verdiği ve elinin altında bulunan cariyeleri, amcanın, halanın, dayının ve teyzenin seninle beraber göç eden kızlarını sana helâl kıldık. Bir de Peygamber kendisiyle evlenmek istediği takdirde, kendisini peygambere hibe eden mümin kadını, diğer müminlere değil, sırf sana mahsus olmak üzere helâl kıldık. Kuşkusuz biz, hanımları ve ellerinin altında bulunan cariyeleri hakkında müminlere neyi farz kıldığımızı biliriz. Bu hususta ne yapmaları lâzım geldiğini onlara açıkladık ki, sana bir zorluk olmasın. Allah bağışlayandır, merhamet edendir. Azhab Suresi 50. Ayet ”

Hadis referansı :

“Peygamber 30 erkeğin cinsel gücüne sahipti” ( Buhari, MuhtasanTecıîd-i Sarih, hadis no: 192.)”

“Peygamber bir gecede dokuz hanımıyla ayrı ayrı cinsel ilişki kurardı” ( Buhari, MuhtasanTecıîd-i Sarih, hadis no: 192.)”

“Cebrâil bana bir çömlek getirdi de ben ondan içtim ve bunun üzerine bana cinsî münasebette kırk erkek gücü verildi” (IbnSa’din, et-Tabakatu’l- Kübra, s.374)”

“Peygamber nerede güzel bir kadın görse hemen eve koşar, hanımı Zeynep’le cinsel ilişkiye girerdi.(Buhari, Hibe, 8).”

Güzel düşünülmüş, güzel yazılmış. Ben peygamber olsam ben de bütün çıtırları isterdim. İslamdaki bu konular her konu gibi beni rahatsız eder fakat burada öyle bir durum var ki bırak mide bulantısını, atom bombası ile yok edesi geliyor insanın arap yarım adasını. O kadar iğrenç yani. Peki o halde nedir bu sapkın olay bir bakalım, şu konuya bir girelim.

Muhammed’in, evlatlığı olan Zeyd bin Muhammed’in eşi aynı zamanda halasının kızı olan Zeynep’e hallenmesi.

Zeyd bin Harise veya Zeyd bin Muhammet Yemen’de dünyaya gelen bir şahsiyet. Ailesinden kaçırılarak köle pazarında satılıyor, sonra bir şekilde yüzü suyu hürmetine yaratıldığımız Muhammed’in kölelerinden bir tanesi oluveriyor ve adı da Zeyd bin Muhammed oluyor. Zeyd aynı zamanda ilk müslüman olan sahabelerden bir tanesi. Baş kahramanımız Muhammed efendimiz, Zeyd’i halasının kızı Zeynep ile evlendirir, akabinde kölelikten azat eder. Gel zaman git zaman Zeynep bacı serilir serpilir sülün gibi ilik gibi manita olur. Efendimiz hazretleri bir gün uygunsuz (Ne açıdan uygunsuz olduğunun takdirini sizin hayal dünyanıza veya islamda kadın nasıl giyinmeli sorusuna bırakıyorum) halde görür ve ayar olur manitaya, iş koyar. Hemen Allah emreder Zeynep ile evlenmesini.

Ama bu konuda bir engel var, Zeyd. Allah bu konuya kayıtsız kalmayıp devreye girer, bir ayet patlatır ve Azhab Suresi 36. Ayet zuhur eder. Peki ne diyor Allah bu ayette.

“Allah ve Resûlü bir işe hüküm verdiği zaman, inanmış bir erkek ve kadına o işi kendi isteklerine göre seçme hakkı yoktur. Her kim Allah ve Resûlüne karşı gelirse, apaçık bir sapıklığa düşmüş olur. ”

Bu ayet üzerine Muhammed Zeyd’e git, Zeynep’i kendisinden bana iste der. Zeyd de Allah’tan gelen yüce emir karşısında emir demiri keser der, madem Rabbim Muhammed’in benim hanımla evlenmesini istiyor o halde diyecek bir şey yok. Hay hay efendimiz der ve gider Zeynep ile görüşür. Zeynep’i Muhammed’e ister. Mekan Arabistan. Dedikodu, arkadan konuşma, sex skandalları ne ararsan gırla. Boş durur mu millet, başlar dedikoduya. Allah duruma müdahale için hemen iki tane daha ayet patlatır, Azhab suresi 60 ve 61 numaralı ayetler. Peki ne diyor rabbimiz :

“Andolsun ki, eğer münafıklar ve kalplerinde bir maraz bulunan kimseler ve şehirde fena haberler yayanlar, bu hallerine nihâyet vermezlerse elbette seni onların üzerlerine musallat ederiz. Sonra sana orada ancak pek az komşu olabilirler. Azhab Suresi 60. Ayet ”

“Hepsi de lânetlenmiş olarak, nerede ele geçirilirlerse yakalanırlar ve öldürülürler. Azhab Suresi 61. Ayet”

Yani Rab direkt olarak tehdit ediyor.

Başkan Zeynep’i kaldıracak başka yolu yok, kaçış yok, koskoca peygamber istediği hatunu kaldıramadı dedirtir mi kendisine yahu? İşin ucunda miraçda İsa’ya Musa’ya rezil olmak var, neyse. Zeyd, Zeynep’i Muhammed için istedi, Zeynep ise mecbur olduğu için istemeye istemeye olsa da Allah’ın ve peygamberin yüce emrini kabul etti ve sonunda Zeyd onu boşadı. Zeynep, Muhammed ile evlendi, şimdi Zeyd bin Muhammed oldu mu sana tekrar Zeyd bin Harise.

Rabbimiz bilir ki insanların ağzı torba değil ki büzesin, özellikle arap kavmini iyi bilir, onlar yok mu onlar, Muhammed amcasının kızıyla, teyzesinin kızıyla, halasının kızıyla, eşinin dostunun eşleri ve kızlarıyla, evlatlığının eşi ile cima eyledi diye demediğini bırakmaz fesatlar. Koskoca peygamber yahu, tabi bütün çıtırları götürecek olur mu öyle şey? Aman habibime kimse bir şey demesin diye Azhab suresi 37 nolu ayeti göklerden yeryüzüne indirir.

“Hani bir zamanlar Allah’ın kendisine ikram ettiği, senin de iyilikte bulunduğun kişiye diyordun ki: “Eşini bırakma ve Allah’a karşı saygılı ol!” Ama Allah’ın açıklayacağı şeyi sen içinde saklıyordun; zira insanlardan çekiniyordun: oysa ki kendisinden çekinmen gereken sadece Allah’tı. En sonunda Zeyd o kadınla ilişkisini tamamen kesip boşayınca biz onu seninle evlendirdik ki, evlatlıkları eşleriyle ilişkilerini kesip boşadıklarında kişilerin onlarla evlenmelerinin önünde hiç bir engel bulunmasın: sonuçta Allah’ın emri yerine gelmiş oldu.”

Bu arada Zeynep’in aklı sürekli Zeyd’dedir ama el mahkum olunca bir şey yapamaz. Bunun böyle olduğunu bilen Muhammed için yapılması gerekenler henüz bitmemiştir ve Zeyd’in bir şekilde ortadan kalkması lazımdır. Derhal islam ordusunun başına onu kumandan tayin eder, sırasıyla Bedir, Uhud, Hendek ve Mute savaşlarına katılır. İlk üç savaştan sapasağlam dönen Zeyd Reis, Mute savaşında şehadet şerbetinin içine masa altından vodka koyar öyle içer, yüce rabbine şehit olarak kavuşur ve Muhammed ondan kurtulur. Bu sayede artık Zeynep’in Zeyd’i düşünmesi hiçbir önem arz etmez, zira ölmüştür ve 72 tane Zeynep’ten kat kat daha güzel hurilerle after party yapmaktadır. Böylece Muhammed’in önünde engel kalmaz ve sonsuza dek mutlu mesut yaşarlar.

2 Yorum
  1. salim antep 4 sene önce

    bu kadar da olmaz ya. islam’ı karalamak için neler yapıyorsunuz. yuh. çüş ulan çüş. bürrrs.

  2. Esat Osman 3 sene önce

    Gayet doğru şekilde yazmışsınız. Ben peygamberim ayağına etrafta ne kadar karı-kız varsa hepsine sahip olmaya çalışmış herif. Peygamber olduysak normal hayatta da götürelim kafasıyla takılmak güzel tabi. Hele uygunsuz durumlar oldu mu, ayet geldi abisi, bak allah bana kıyak geçti, nabarsın demesine rağmen şunu hala adam yerine koymuşlar ya, zavallı halk. Arap da olsan sahtekarı aynı.

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

© Copyright 1999 | Bilim İslam

veya

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

veya

Create Account