Ruh Tufanı Çağlarındayız ve hemen her gayri ahlaki durumun normal görülmeye başlandığı zamanlarda yaşıyoruz… Nefs dalgalarının kabardıkça kabardığı ve her önüne geleni içine katarak, kötülüğü çoğalttığı zamanları yaşıyoruz.. Eskiler buna kıyamet alametleri derlerdi.

Bence bizim kıyametimiz çoktan koptu. Elde kalan bir avuç Nuh’uz biz… Kendimizi kandırmayalım .. Geride kalan bir kaç iyi adamız. Vaaz vermeyeceğim.. Bir genel hal ve gidiş arzında bulunacağım. Üç yüz yıl evvel miydi desem; beş yüz yıl evvel miydi, Ayasofya Camii olalı beri mi desem daha yerinde olur bilmiyorum.. Müslümanlar Mekke’nin fethine benzer bir fetih yapmayı akıl edemediklerinden dolayı mı desem.?

Evet sanırım böyle desem daha münasip olacak.. İşte o zamandan beri hep kıyamet alametleri ile yatıp kalktık…

..Yahudilerle gerçek bir sorunumuz yoktu. Hristiyanlarla da gerçek bir sorunumuz olmaması gerekiyordu.. Ama Oldu.. Öyle oldu böyle oldu dünya alem bize düşman oldu. Müslümanlık İnsanlığın son umudu olması gerekiyordu ama son uçurumu olma yolunda hızla ilerledi ve nihayet geldik Kars’a. Kibrimizden geçilmiyor. Coğrafyamızı bok götürüyor ama biz hala en son ve en hak dinin mağrur ve müstağni inançlıları olmaktan öte bir duruş resmedemiyoruz..

Nuh Tufanı Öncesi zamanlarda yani tufan kopmadan evvel insanlık ne haldeydi..?

Nuh peygamberin tefsir derslerine mi katılmamışlardı.? Meal merkezli bir tebliğ çabası içine mi girmemişlerdi.?

Adem’in sünnetini mi inkar etmişlerdi.? Habil Şii miydi, Sünni miydi.? Şit Peygamber mutezile miydi.? Nuh Peygamber ne anlatıyordu.? Koltuk altında kimin mealini taşıyordu.? Ve dahası Nuh Peygamber zenci miydi yoksa.? İnsan hakları evrensel beyannamesine mi çağırıyordu da insanlar inkar ediyorlardı.? Neyi inkar ediyordu insanlar.? Nuh’u mu; Allah’ı mı.?

ADEM peygamber cennet’ten kovulurken; koltuk altında bir kitap mı vardı.? Kitap nece idi.?
Bizim bildiğimiz; Adem’in Habil’in Şit’in bilmediği ne vardı? Muhammed’in bilipte; Adem’in bilmediği ne vardı.? Sosyolojik Darvinizm saçmalığının farkında mısınız? Tarihselleşen ne var.? İnsan daima aynı insan idi ve yine öyle olmaya devam edecek.

..İNSAN DOĞRUSU ÇOK CAHİL NANKÖR VE KAN DÖKÜCÜDÜR.. Güzel.. İnsan diğer yandan ahseni takvim üzere yaratılmış eşref-i mahlukattır.. Hangisi doğru birader.? İnsan Nedir.? Müslüman alimler allameler; müslüman aydınlar dallameler ne iş yapar.?

İnsanı tanımadan ALLAH’I nasıl tanıyacaksınız..?
Firavunlar kadar akletmez misiniz ; millete Musa’lık taslarsınız…
Musa’nın aç muvahhidi olmaktansa Firavun’un tok müşriki olmaya razı bir insan doğası var.

Bu doğayı da Allah yaratmıştır, kaçınızın haberi var.? Hiç bir peygamber açlık ve yoksulluk vaad etmemiştir…

Kanadalılar tok ama dinsiz.? Acaba niye.? Yanıt verebilir misiniz.?

Hangi ilimden, hangi bilimden söz ediyorsunuz oğlum siz.? Düşünme engelli misiniz.? Soru sormaya korkan bir müslümanlık mı.? İyi… Mallıkla müslümanlık ancak bu kadar bir araya gelebilirdi.. Sınıfta kaldın evladım.! Defol git başımdan.. Önce yitirdiğin insan vasıflarını kazan.. Sen bu Ruh Tufanı’ndan bu kafayla asla kurtulamazsın.. Nuh’un Gemisi vardı.. Senin neyin var.?

Ha.?

Pes.!

0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

© Copyright 1999 | Bilim İslam

veya

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

veya

Create Account