Donald Trump Mülteci Yasağı

Muhtemelen zaten bildiğiniz gibi, Donald Trump geçtiğimiz günlerde, Mülteci Yasağı olarak adlandırılan, ağırlıklı olarak Müslüman ülkelerden insanların ABD’ye girmesini yasaklayan tartışmalı bir emir yayınladı.

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, insanlar öfkelerini hızlıca seslendirirken, aynı anda yasaklardan etkilenenlerle olan dayanışmalarını ifade ediyorlardı. Birçok kişi duygularını netleştirmek için sanata başvurdu ve Hank Green bir adım daha ileri gitti. “Bu yasağa karşı cevap olması amacıyla, Müslümanlarla / veya mültecilere ilgili, elle çizilmiş her resim için ACL’ye beş dolar bağış yapacağım” diye twit attı. Sözü uyarınca, Trump’un yaptığı şeylerin hukukun alanlarında olduğunu garanti altına almak için, Amerikan Sivil Özgürlükler Birliğine savaşlarında onlara yardımcı olması için halihazırda 5.000 USD’ın üzerinde bağışta bulunuyor. Bu proje için yapılmış el çizimlerinden popüler olanlarını sizler için derledik.

Hank Green, Donald Trump’ın mülteci yasağına tepki olarak Twitter’da aldığı her resim için ACLU’ya 5 dolar bağışta bulunmayı teklif etti


 

0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

© Copyright 1999 | Bilim İslam

veya

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

veya

Create Account