• AhmetÖztürk bir güncelleme yayınladı 2 yıl 11 ay önce

  Birden Fazla Peygamber

  Geçen arkadaşlar son peygamberden bahsetti. Düşündüm ve soruyorum. Allah’ın kudreti peygamberi destekledi, Peygamberler Allah’ın mucizesi olduğuna göre ;
  Nasıl oluyor da bir tek peygamber göndererek hak dinin tebliğini gerçekleştirmeye gücü yetmiyor. Bu düşünce, Allah’ın kudretini küçümsemek değil midir! Allah insanlara Hz. Musa-Adem ile kitap göndermeye karar vermiş ise; insanların bunu değiştirmeye nasıl gücü yeter?

  “İnsanoğlu önce gönderilen dinleri değiştirildiği için son gönderilen İslam’ı kendi koruyor” denir. Güneşi yaratan nasıl oluyor da, önceki değişen kitapların değiştirilmesine göz yumsun? Tekrar göndermekten kolay değil mi? Bu anlayış ‘Evreni yaratan o yüce kudreti’ küçümsemek değil midir?

  Hz. Musa ya din gelmiş ise insanlar (bir Ağrı dağını bile yaratamayan canlılar) nasıl olur da bunu değiştirir. Hz. İsa’ya tekrar gönderir de yine değişir?

  İnsanlar değiştirdi ise; son kitabın değişmediği nereden belli?

  Kur’an da geçen peygamber ismi sayısı 25 tir. Buna göre 25-1=24 kez, (Sünni öğretiye göre 124000 kez) Allah buna seyirci mi kaldı? Sonradan mı, dinin değişmesini koruyum bari dedi !

  Büyük patlamanın yada dünyanın girdisi olan onca maddeyi yaratan, zaman ötesi kudrete, bu durumu nasıl yakıştırdınız?

  Hz. Musa ile gelen kitabı örneğin; O gün yaşayan 7 milyon insandan 1 milyonu değiştirmek istedi ise diğer, 6 milyon insana ve yeni doğanlara haksızlık olmadı mı?

  Tek yaratıcı kudret Tanrı, insanlar gibi bazen başarısız mı oldu sizce?

© Copyright 1999 | Bilim İslam

veya

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

veya

Create Account