vefk

 

Bir terim olarak uyum ve denge anlamına gelen vefk kelime olarak; uygun gelme,uyma, anlaşma, başarma, işi düzelme gibi anlamlara gelmektedir. Dini literatürde ise tesirli dua anlamına gelmektedir. Esasında Vefkler belirli bir yazım kuralı olan ve belirli ayetlerin ya da isimlerin belirli miktarda yazılarak ya da okunarak gerçekleştirilen bir dua metodudur.

Bir yönü ile de vefkler ebced harfleri ile bu harflerin sayı değerlerinden yola çıkarak değişik ve genellikle anlaşılmaz şekillerle duaların rakamlara, geometrik çizimlere ve biçimlere dökülmesidir. Özellikle metafizik alemden kaynaklı bir musibetin definde kullanılan vefk sorunu çözme adına manyetik rezonansın bir yerden herhangi bir başka yere transferini mümkün kılan metafiziksel bir mikroçip olarak bilinmektedir. Öz itibari ile vefkler; yaşanan bir sorunun çözüme kavuşturulması ya da hedeflenen bir amaca ulaşılması için gerekli olan enerjinin bir noktadan diğer bir noktaya ulaştırılmasını ruhani varlıklar üzerinden gerçekleştiren kişiye özel mevcut dualar içerisinde ki en tesirli duadır.

 

VEFK NASIL YAPILIR

Vefk bir dörtgen içerisinde birbirlerini kesen doğruların içerisinde bulunan dörtgenlere belirli zaman ve kurallara göre sayı, harf ve kelimelerin yazılması ile elde edilen şekillerdir. Bu vefkler içerisinde ateş, toprak, hava ve su şekilleri de bulunmaktadır.

Vefklerin dörtgen içerisindeki sütün ve satır hane sayı toplamları daima eşit olur. Eşit olmaması yanlış olduğu anlamına gelir. Vefkler 3, 4, 5, …, 9, 10 ve 11’li olarak yapılabilir. Yani;

3’lü (ZUHAL) Satürn

4’lü (EL-MÜŞTERİ) Jüpiter

5’li (EL-MERİH) Mars

6’lı (ES-SEM) Güneş

7’li (EZ-Zühre) Venüs

8’li (UTARİD) Merkür

9’lu (EL-KAMER) Ay

10’lu ve 11’li vefk, 7 yıldızın dışında bir etkiye sahiptir.

3 Yorum
  1. Beanu 4 sene önce

    Su derdin devasina yuz kere a uc yuz kere b duasi ikunmasi gibi bir sey mi. Ben anlamadim.

  2. Allahsız Süleyman 4 sene önce

    3 kere ondan 5 kere bundan 45 kulhuallah 75 elham 2 kilo patates biraz incir tencerede iyice karıştır. Sonra hepsini lavaboya dök. Geçmiş olsun.

  3. İsminivermekistemeyenbiri 4 sene önce

    İslam ve Metafizik? İlginç..

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

© Copyright 1999 | Bilim İslam

veya

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

veya

Create Account